Uluslararası Ravza Derneği
YETİM HAMİLİĞİ

YETİM GÜLERSE PEYGAMBER EFENDİMİZDE GÜLER.

YETİM HAMİLİĞİ NEDİR?

ASYA VE AFRİKADA BULUNAN ULUSLARASI RAVZA DERNEĞİNE AİT OLAN HZ. HATİCE ANNEMİZİN ADINA UGANDA'DA HZ. FATIMA ANNEMİZ ADINA HİNDİSTAN'DA HZ.AYŞE ANNEMİZ ADINA SURİYEDE BİLALİ HABEŞİ (r.a) ADIYLA GAMBİA DA YETİMHANELERİMİZDE BULUNAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YILIN HER DÖNEMİNDE EĞİTİM, GIDA, SAĞLIK, BARINMA, KIYAFET, GÜNLÜK SICAK YEMEK DAĞITIMI İHTİYAÇALARINI YETİM HAMİLİĞİ SPONSORLUKLARIYLA KARŞILANMAKTAYIZ. BAYRAMLARDA EĞİTİM DÖNEMİ BAŞINDA VE ÖZEL GÜNLERDE SEVİNÇLERİ DAİM OLSUN DİYE YENİ ELBİSELER VE EĞİTİM METARYELLERİNİ KARŞILAYARAK SEVİNÇLERİNİN DAİM OLMASINI AMAÇLIYORUZ.  

NEDEN YETİM HAMİSİ OLMALIYIZ ?

Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerin çoğu İslam coğrafyası üzerinde bulunuyor. İnsan kaçakçılığı, organ mafyası, suç örgütleri ve dilenci şebekeleri bu korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden bazıları. Misyoner kuruluşlar ise sahipsiz kalan yetim çocuklarına ulaşıp onları kendi çıkarları için kullanmaya çalışıyor.

HZ. ÖMER EFENDİMİZ "FIRAT'IN KENARINDA BİR KUZU ZÂYİ OLSA, BU SEBEPLE ALLAH'IN BENİ HESABA ÇEKMESİNDEN KORKARIM (İbn-i Ebî Şeybe, Musannef, VIII, 153.)  BUYURMUŞTUR. BİZLERDE BU SÖZÜ ŞUUR EDİNEREK AFRİKADA VE ASYADAKİ YETİM KARDEŞLERİMİZE ÜZERİMİZE DÜŞEN BU GÖREVİ  BİR MÜSLÜMAN OLARAK  BORÇ BİLİYORUZ.

NASIL YETİM HAMİSİ OLUNUR ?

ULUSLARARASI RAVZA DERNEĞİ HİZMET BİNLARIMIZDAN,WEP SAYFASI ÜZERİNDEN YETİM HAMİLİĞİ KAYDINIZI OLUŞTURABİLİRSİNİZ. KAYDINIZ OLUŞTURULDUKTAN SONRA YETİM HANEMİZDEKİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN SEÇİM YAPARAK HAMİSİ OLACAĞINIZ YETİMİN BİLGİLERİNİN BULUNDUĞU YETİM KARTINI SİZLERE TESLİM EDİYORUZ. ONLİNE BAĞIŞ VEYA BANKA HESAP NUMARALARI ÜZERİNDEN KAYIT OLUŞTURMUŞSANIZ AÇIKLAMA KISMINA ADRES BİLGİLERİNİZİ GİRMENİZ  HALİNDE KARGO İLE YETİM KARTININ SİZE ULAŞMASINI SAĞLIYORUZ. 

İSTEĞE BAĞLI OLARAK HER AY DÜZENLİ OLARAK BU HAYRA ÖNCÜLÜK EDEBİLİR VEYA YILLIK MASRAFINI TEK SEFERDE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ.

Galeri