Uluslararası Ravza Derneği
HAKKIMIZDA

Uluslararası Ravza Derneğimiz, 2012 yılında kurulmuş olup gerek Türkiye‘de gerek dünyanın her yerinde ihtiyaç sahibi mazlum, muhacir kardeşlerimize hayat vesilesi olmaya başlamıştır.

Derneğimiz masum ve mazlum halklara yardım etmeyi görev edinerek bu hayır yarışında yer almış bulunmaktadır.

Kısa süre içerisinde halkımızın teveccüh ve güvenleri ile;

 KURULUŞ YILIMIZ 2012 DEN 2023 TARİHİNE KADAR DEĞERLİ BAĞIŞÇILARIMIZIN KATKILARIYLA GÜNCEL KUR KARŞILIĞI 260.000.000 TL ( 260 Milyon Türk Lirası) YARDIM FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRDİK.

YAPTIĞIMIZ FAALİYETLERİMİZ BAŞLICA ŞU ŞEKİLDEDİR,    

-AFRİKA VE ASYA DA   TOPLAMDA 1350 SU KUYUSU İNŞAA EDEREK İNSANLARIN SU İHTİYAÇLARINI KARŞILAYARAK ONLARA HAYAT VESİLESİ OLDUK.

-AFRİKA VE ASYA DA  TOPLAMDA 125 CAMİİ İNŞAA EDEREK MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN RAHAT BİR ŞEKİLDE NAMAZ KILMALARINI VE CAMİİLERDE İSLAMİ FAALİYET YAPMALARINI SAĞLADIK.

- AFRİKADA BAŞLATTIĞIMIZ TEBLİĞ HAREKETİMİZ İLE BİNLERCE KARDEŞİMİZİN İMANLARINI KURTARMALARINA VESİLE OLDUK NETİCESİNDE İHTİDA TÖRENLERİ İLE KARDEŞLERİMİZE HEDİYELER DAĞITTIK

- UGANDA HZ. HATİCE YETİMHANESİ , SURİYE’ DE HZ. AİŞE YETİMHANESİ VE HİNDİSTAN’DA HZ. FATIMA YETİMHANESİ OLMAK ÜZERE 3 YETİMHANEMİZ MEVCUT OLUP; BU YETİMHANELERDE TOPLAMDA 1000 YETİME SAHİP ÇIKIYORUZ.

-AFRİKA VE TÜRKİYE 'DE  TOPLAMDA 20.000  SADAKA AKİKA ,ADAK VE VACİB KURBANI KESİP İHTİYAÇLI İNSANLARA DAĞITIM GERÇEKLEŞTİRDİK.

- 200 TIR İNSANİ   YARDIM SURİYE' YE ULAŞTIRARAK ORADA SAVAŞTA MAĞDUR OLAN KARDEŞLERİMİZE HAYAT VESİLESİ OLDUK

-AFRİKA VE ASYA'DA 125 BİN  KUR'AN I KERİM DAĞITIM GERÇEKLEŞTİRDİK.

???? AFAD ÖNCÜLÜĞÜNDE AFGANİSTAN VE PAKİSTAN İÇİN YARDIM KAMPANYALARINA 8 TRENE KATKI VERDİK VE TOPLAMDA 3.250.000 TL ‘LİK YARDIM YAPILARAK ORADAKİ İHTİYAÇ SAHİBİ İNSANLARA ULAŞTIRILDI.

-AFRİKA ' DA 698 ADET KATARAKT AMELİYATI YAPARAK İNSANLARIN YENİDEN GÖRMELERİNE VESİLE OLDUK.

-FİLİSTİN GAZZE'YE HER AY DÜZENLİ GIDA VE GİYİM YARDIMI YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ.

-5 YILDIR FAALİYETTE BULUNAN GÜNLÜK 1000 KİŞİYE SICAK YEMEK VEREN HARAKANİ AŞEVİMİZDE YIL BOYUNCA 260.000 İHTİYAÇLI KİŞİLERE SICAK YEMEK VERMEYE DEVAM EDİYORUZ.

- 2017 ' DE SİVAS VALİLİĞİ İLE BİRLİKTE 33 YETİMİ EV SAHİBİ YAPTIK. 

-İSTANBUL  SOSYAL MARKETİMİZ'DE  3 YILDIR  FAALİYETTE OLUP BUGÜNE KADAR  TOPLAM 9.000 AİLEYE GIDA VE KONFEKSİYON YARDIMINDA BULUNDUK  VE FAALİYETİMİZE DEVAM EDİYORUZ.

- ANKARA HACI BAYRAM VELİ SOSYAL MARKETİMİZDE  VE KARS HARAKANİ SOSYAL MARKETİMİZDE 2022 OCAK İTİBARİYLE HER AY DÜZENLİ 500 AİLE GIDA YARDIMI YAPTIK.

- DEVLETİMİZİN AÇTIĞI BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASINA 1.000.000 TL NAKDİ YARDIM YAPTIK.

-ANTALYA'DA YAŞANAN ORMAN YANGINLARI İÇİN GIDA , GİYİM VE TIBBİ YARDIM YAPTIK.

- KASTAMONU' DA YAŞANAN SEL FELAKETİ İÇİN DEVLETİMİZİN AÇTIĞI YARDIM KAMPANYASINA  1.000.000 TL'LİK NAKDİ YARDIM YAPTIK.

-SİVAS MERKEZ CAMİİİNE 125 TON (2.500.000 TL) DEMİR ALIMI YAPTIK

- DEPREM İÇİN TEK YÜREK KAMPANYASINA AFAD BANKA HESAPLARINA 1.111.000 TL LİK NAKDİ YARDIM YAPTIK.

- DEPREMİN YAŞANDIĞI TÜM İLLERDE İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN TOPLAMDA 6.000.000 TL ' LİK AYNİ VE NAKDİ YARDIM YAPTIK.

- 2012 İLE 2023  YILLARI RAMAZAN AYLARINDA ŞEHRİMİZDEKİ 63  MAHALLE MUHTARLARI İLE KOORDİNELİ OLARAK   5.000.000TL LİK  GIDA ÇEKİ DAĞITIMI VE 2.500.000 TL DEĞERİNDE GIDA PAKETİ DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRDİK.

-TUNCELİ HZ ALİ CAMİİ , TEKİRDAĞ İLİM YAYMA YURDU, MUSTAFA NECATİ BURSEVİ KURAN KURSU, SİVAS ÇELTEK KÖYÜ CAMİİ , SİVAS HASAN AKSU CAMİİ , SİVAS İHRAMCIZADE İ.HL. , SİVAS ZEKİ HAYRAN İ.H.O , SİVAS ŞEHİT M. MURAT ERTEKİN A.İ.H.L V.B  İLİMİZDE VE ÜLKEMİZDE ÇEŞİTLİ YERLERDE BULUNAN CAMİİ , OKUL VE DİNİ EĞİTİM VEREN YERLERE AYNİ VEYA NAKDİ OLARAK 3.000.000 TL KATKI YAPTIKİSTANBUL ÇAMLICA CAMİİ VE ERZİNCAN TERZİBABA KÜLLİYESİNE KATKIDA BULUNDUK.

- SİVAS İL MÜFTÜLÜĞÜ VE DİYANET VAKFININ ORTAK OLARAK YÜRÜTTÜĞÜ ABDURRAUF EFENDİ KÜLLİYESİ VE KURAN KURSU İNŞAATINA 50 TON (965.000 TL ) DEMİR ALIMI YAPTIK.

-  SİVAS , ADIYAMAN,  KARS , ŞIRNAK , GİRESUN, BAŞTA OLMAK ÜZERE     ÜLKEMİZDE 100 OKUL MESCİD VE CAMİ HALILARI DÖŞEDİK VE TADİLATLARINI YAPTIK.

- ÜLKEMİZDE 1000 LERCE YETİME EĞİTİM BURSU VERDİK.

- LİBYA DERNEDE SEL SONRASI AFAD İLE KOORDİNELİ OLARAK  GÖREVLENDİRDİĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZI GIDA VE SU DAĞITIMI YAPMAK ÜZERE GÖNDERDİK.

- FAS’ TA GERÇEKLEŞEN DEPREM SONRASINDA DEPREMİN YARALARINI SARMAK İÇİN GÖREVLENDİRDİĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZI BÖLGE HALKINA GIDA HİJYEN PAKETLERİ ALARAK DAĞITIMA DEVAM EDİYORUZ.  FAS VE LİBYA’ DA TOPLAMDA 1.000.000 TL’LİK YARDIM YAPTIK VE YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ.

-GAZZEDE GERÇEKLEŞEN MÜCADELEDE MÜSLİMAN KARDŞLERİMİZE MADDİ MANEVİ DESTEKLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR.

KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE BAŞTA ÜLKEMİZDE VE  DÜNYA ÜZERİNDE NEREDE Bİ MAĞDURİYET VE AFET DURUMU VAR İSE ORADAKİ KARDEŞLERİMİZE HİZMET ETMEYİ KENDİMİZE ŞİAR EDİNEREK. EFENDİMİZİN MERHAMET ETMEYENE MERHAMET OLUNMAZ DÜSTURUNDAN, MÜ’MİN MÜ’MİNİN KARDEŞİDİR SÖZLERİYLE KARDEŞLİĞİMİZİN GEREĞİNİ YAPMAYA GAYRET EDİYORUZ.

BU HİZMETLERİN DEVAMI İÇİN SİZ DEĞERLİ KARDEŞLERİMİZİNDE KATKI VE DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ.