Uluslararası Ravza Derneği
KURBAN BAĞIŞI

AFRİKA, ASYA  VE SİVAS'TA  AŞEVİMİZ VE İSTANBUL SOSYAL MARKETİMİZDE KULLANILMAK ÜZERE  ADAK, AKİKA , SADAKA, ŞÜKÜR, VE VACİP KURBANLARINIZA TALİBİZ. 

Kurban bir ibadet olmasının çok daha ötesinde dayanışma ve yardımlaşma duygularının sürekli olarak canlı tutulmasını sağlayan son derece önemli bir yardımlaşma, birlik ve beraberlik faaliyetidir.

maddi durumu kısıtlı ve yoksulluk içerisinde yaşayan birçok kişinin daha iyi beslenebilmesinde önemli bir katkı sağlamış olabilirsiniz.

en çok merak edilen konulardan biri de “İnternetten vekalet vermek caiz midir?” konusudur. Bu konuda herhangi bir yasaklama yoktur. Kurbanlık bağışı yaptığınızda ve bunun vekaletini dernek görevlilerinden birine verdiğinizde veya niyetlendiğinizde bağışlarınız farklı coğrafyalarda yaşayan kişilere ulaştırılmaktadır. Asıl olan niyettir.

“Biz, her ümmete (Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

kurban bağış işleminiz gerçekleştikten sonra eğer banka hesap numaraları üzerinden bağışı gerçekleştirmişseniz açıklama kısmına örnek(adak, akika, şükür, sadaka, vacip)

kurbanı diye belirterek, kesim işlemi gerçekleştikten sonra kesim ve dağıtım videolarını gönderebileceğimiz bir WhatsApp olan bir telefon numarası da  eklemeniz gerekmektedir.

12 ay boyunca kurban bağışında bulunabilirsiniz. 

2024 kurban bayramı organizasyonu

Sevgili Bağışçılarımız;

Kurban Bayramı, Müslümanlar için manevi bir dönemdir. Bu dönemde, Müslümanlar birlik ve beraberlik içinde, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu en üst seviyede yaşarlar. Kurban ibadeti, sadece etiyle değil, aynı zamanda paylaşma ve sevgiyle dolu bir duyguyla da yerine getirilen bir ibadettir.

Maddi durumu kısıtlı ve yoksulluk içinde yaşayan birçok insan, kurban bağışlarınız sayesinde daha iyi beslenebilme imkanına kavuşur. Özellikle kurban bayramında kesilen vacip kurbanlar, bu yardımlaşma ruhunun zirvesidir. Bu kutsal ibadeti gerçekleştirirken, Allah'ın rızasını kazanmanın yanı sıra, toplumun ihtiyaç sahibi bireylerine de destek olmuş olursunuz.

İnternetten vekalet vermek caizdir ve kurban bağışıyla ilgili niyetinizi bir dernek görevlisine bildirdiğinizde veya niyetinizi Allah'a yönlendirerek bağış yaptığınızda, bağışlarınız farklı coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. En önemlisi niyettir ve bu niyetle yapılan her yardım, büyük bir bereket getirir.

Kurban bağış işleminizi gerçekleştirdikten sonra banka hesap numaraları üzerinden bağış yaptıysanız, açıklama kısmına hangi tür kurban bağışı yaptığınızı belirtebilirsiniz (adak, akika, şükür, sadaka, vacip). Kesim işlemi gerçekleştikten sonra kesim ve dağıtım videolarını gönderebileceğiniz bir WhatsApp numarası da eklememiz gerekmektedir.

12 ay boyunca kurban bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ön kayıt fırsatından faydalanıp,, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak sevinç dolu yüzlere vesile olabilirsiniz.

Kurban ibadetinin manevi ve sosyal boyutunu yaşamak, insanlık değerlerine katkı sağlamak için siz de bu hayır yolunda yerinizi alın. Kontenjanlarımız dolmadan bizimle iletişime geçin, katkı ve desteklerinizi bekliyoruz.


SİVAS AŞEVİ  KÜÇÜK BAŞ KURBAN FİYATI : 7.000 TL

SİVAS BÜYÜK BAŞ VACİP KURBAN BEDELİ ; 15.000 TL

SİVAS VACİP KURBAN BEDELİ 15.000 TL YURT DIŞI BİR HİSSE BEDELİ :3.500 TL

VACİP,AFRİKA ADAK,AKİKA, SADAKA ve ŞÜKÜR KURBAN FİYATI : 3.500 TL

kesim ve dağıtım videoları WhatsApp üzerinde gönderilmektedir.


 

 

Kuveyt Türk IBAN : TR04 0020 5000 0080 7377 2000 01

HESAP ADI : Uluslarası Ravza Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği

TÜM GÖRÜNTÜLER WHATSAPP ARACILIĞI İLE PAYLAŞILACAKTIR.

WHATSAPP İLETİŞİM : 0543 581 11 58

 

Galeri