Uluslararası Ravza Derneği
KATARAKT

 

İNSANLARA BİR UMUT VEREN, HAYATLARINA DOKUNAN, DÜNYALARINI TEKRAR RENKLENDİREREK  BÜYÜK BİR HAYIRA VESİLE OLMAK İSTEMEZMİSİNİZ. RABBİM VESİLE OLANLARA DA CENNETİNİ GÖRMEYİ NASİP ETSİN.

 

 

 

 

 

katarakt nedir?

Katarakt, gözün lensinin bulanması sonucu ortaya çıkan ve sessiz bir tehlike olarak bilinen bir göz hastalığıdır. Bu hastalık, gözün lensinin saydam olması gerektiği yerde bulanmasına neden olur ve net görmeyi zorlaştırır. Yaş ilerledikçe daha yaygın hale gelir ve genellikle yaşlıları etkiler. Ancak, genetik veya diğer nedenlerle daha genç yaşlarda da ortaya çıkabilir.

Kataraktın Oluşum Sebepleri

Afrika'da, katarakt hastalığı yaygın bir sorundur. Bu, özellikle güneş ışığının yoğun olduğu bölgelerde daha yaygın görülür ve genellikle yaşlıları etkiler. Ayrıca, Afrika'daki nüfusun büyük bir kısmının yoksulluğa ve sağlıksız yaşam tarzlarına maruz kalmış olması da katarakt riskini artırır.

Kataraktın oluşum sebepleri arasında yaşlanma, genetik yatkınlık, sigara içimi, aşırı UV ışığa maruz kalma ve sağlıksız yaşam tarzları yer alır. Bu sebeplerin yanı sıra, Afrika'da yaygın olan sağlık sorunları, yüksek tansiyon ve diyabet gibi, de katarakt riskini artırmaktadır.

Toplanan düşük miktardaki ancak etkili bağışlar sayesinde her sene yüzlerce kişi hayata çok daha iyi gözlerle bakabilme imkânı bulabilmektedir.

BİR KİŞİ KATARAKT BEDELİ 3.500 TL

BAĞIŞ İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA EN GEÇ BİR AY İÇERİSİNDE AMELİYAT LİSTESİNE ALINIP TOPLU BİR ŞEKİLDE AMELİYAT GERÇEKLEŞTİRİLİR.

Kuveyt Türk İban : TR04 0020 5000 0080 7377 2000 01

HESAP ADI : Uluslararası Ravza Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği

TÜM GÖRÜNTÜLER WHATSAPP ARACILIĞI İLE PAYLAŞILACAKTIR.

WHATSAPP İLETİŞİM : 0543 581 11 58

 

 

Galeri