Uluslararası Ravza Derneği
SU KUYULARI

TÜM MAZLUM COĞRAFYALARDA SU KUYUSU FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ ...

AFRİKA 'DA  GANA , UGANDA,  GÜNEY SUDAN , NİJER, MALİ, ÇAD, KAMERUN, MADAGASKAR, TANZANYA, FİLDİŞİ SAHİLLERİ,TOGO, BENİN, KENYA, GUİNE, SUDAN, ORTA AFRİKA CUMHURİYETİ, GAMBİYA,

ASYA ÜLKELERİNDE HİNDİSTAN, NEPAL VE PAKİSTANDA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR...


Hazreti Sa’d b. Ubâde’nin annesi vefat etmişti, Resûlullah (s.a.v)’a gelerek: “Ey Allah’ın Resûlü! Annem vefat etti. Onun adına sadaka verebilir miyim?” diye sordu. Peygamber Efendimiz (s.a.v.): “Evet” diye buyurdu. Ardından Sa’d (r.a.) “Hangi sadaka daha hayırlı ve değerlidir?” diye sorunca, Resûlullah (s.a.v) : “İnsan ve hayvanların su ihtiyaçlarına cevap vermektir” buyurdu. Bunun üzerine Hazreti Sa’d, Medine’de hayrat olarak bir çeşme inşa ettirmiş. Bu çeşme, yıllarca insanlara hizmet etmiştir. (bk. (bkz. Nesai, Vesaya, 9; İbn Mace, Edeb; İbn Hanbel, Müsned, 5/284; 6/7)

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) verdiği cevap, bizim için önemli bir ders vermiştir. Buradan çıkarılması gereken, insanların su ihtiyacının giderilmesine vesile olmanın ne kadar mühim olduğudur. Mahrumiyet bölgelerinde insanların içilebilir su kaynaklarına ulaşabilsinler diye gayret ediyoruz. Toplum yararına çalışan bir dernek olarak kardeşlik bağlarımızın gereğince kurak topraklarda, çatlamış dudakları ferahlatan, her damlası bin ümit olan su kuyuları açmayı, kendimize bir vazife bildik.


SU KUYULARI NASIL AÇILIYOR?

ULUSLARARASI RAVZA DERNEĞİ SU KUYUSU PROJELERİNDEKİ TİTİZLİĞİ, BAĞIŞÇILARIN BİLGİLENMESİ İÇİN DE SÜRDÜRÜYOR. SU KUYUSUNUN NASIL AÇILDIĞINDAN, ONARIM VE BAKIMININ NASIL YAPILDIĞINA KADAR HER BİR DETAY WHATZAPP ÜZERİNDEN BİR GRUP OLUŞTURARAK, BU GRUPTA SÜRECİN HER AŞAMASINDA BAĞIŞCININ BİLGİLENMESİNİ SAĞLIYORUZ.

"Bölge koşullarına göre değişen kuyu çeşitlerinin açılış şekilleri de değişmektedir. İhtiyaç olan bölgede genellikle kas gücü ile açılan 7-8 metre derinlikteki çukurlar su bulunması için yeterli oluyor, ama kaya çıkması durumunda genellikle su zeminine ulaşılana kadar da sondaj makinası ile devam ediliyor. Toplamda 8 ila 25 metre arasında değişen derinlikte kuyular elde edebiliyoruz.

Kuyu duvarları betonlar ile sağlamlaştırılarak borular yerleştiriliyor, yüzey zeminine ihtiyaç doğrultusunda gerekli görülen mekanizma yerleştirilerek temiz suyun borulardan çekilerek yüzeye çıkması sağlanıyor.

Çıkarılan sudan maksimum fayda sağlamak adına çeşmeler ve şadırvanlar inşa ediyoruz. 

Bağışçımızın isminin uzun yıllar bölge koşullarında görünür olmasını sağlamak adına, su kuyusunun yapı duvarlarına tabelalara tüm gerekli bilgileri yazıyoruz.


 

ASYA ' DA KÜÇÜK MOTORLU VEYA TULUMBALI SU KUYUSU 30.000 TL

ASYA 'DA BÜYÜK MOTORLU , DEPOLU VE 10 ÇEŞMELİ SU KUYUSU 40.000 TL

AFRİKA ' DA TULUMBALI SU KUYUSU 50.000 TL

AFRİKA 'DA DEPOLU MOTORLU VE ÇEŞMELİ 70.000 TL 

 

AFRİKA 'DA DERİN SONDAJLI, DEPOLU MOTORLU VE ÇEŞMELİ 90.000 TL

AYRICA EFENDİMİZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA S.A.V ADINA HİSSELİ SU KUYULARI AÇIYORUZ. 

BİR HİSSE 3.500 TL' DİR

HİSSE SAHİBİ İSİMLERİ İLE BİRLİKTE TÜM İNŞAA VE YAPIM AŞAMALARINDA GÖRÜNTÜLER WHATSAPP ARACILIĞI İLE SİZLERE ULAŞTIRILACAKTIR.

 

Kuveyt Türk İban : TR04 0020 5000 0080 7377 2000 01

HESAP ADI : Uluslarası Ravza Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği

TÜM GÖRÜNTÜLER WHATSAPP ARACILIĞI İLE PAYLAŞILACAKTIR.

WHATSAPP İLETİŞİM : 0543 581 11 58


Peygamberimiz(sav) "Yedi şey(in sevabı), ölümünden sonra o kabrinde iken kulun lehine devam eder:

-Bir ilim öğreten, bir ırmak açan, bir kuyu açan, bir hurma ağacı diken, bir mescit inşa eden, bir Mushaf(Kur'an) miras bırakan, ölümünden sonra kendisi için mağfiret dileyecek bir evlat bırakan."[1] buyurmuştur

Efendimizin hadisi şeriflerine mazhar olmak ne güzel. Rabbim bu Salih niyetler ile maddi gücü olup kuyu yaptıranlardan, maddi gücü olmayıp gönlünden bu yardım için dua edenlerden razı olsun.  Onlara da Cennetinde Kevser'inden içmelerini nasip etsin Amin...


 

https://youtu.be/xKH-dOBYv3E

https://youtu.be/Wfv69oOZ8bk

https://youtube.com/shorts/CTrHkcGmikM?feature=share

https://youtube.com/shorts/eqPnYjvvMlo?feature=share

https://youtube.com/shorts/jPITcoFkeV4?feature=share

Galeri