Uluslararası Ravza Derneği
SİVAS EB'UL HASAN HARAKANİ AŞEVİ

HARAKANİ AŞEVİ 5.YILINDA

SİVAS'IN TEK AŞEVİ OLAN EBU'L HASAN HARAKANİ AŞEVİ

AŞEVİ NEDİR?

Aşevi, ihtiyaç sahiplerinin yemek yemesine yarayan bir yerdir.  aşevlerinde yoksullara, imkanı olmayanlara ücretsiz bir şekilde yemek dağıtımı yapılır.

EBU'L HASAN HARAKANİ AŞEVİ İSMİNİ NEREDEN ALMIŞTIR?

Ebul Hasan Harakani 11. asrın tasavvuf alimlerindendir. Beyazid Bistâmî'nin manevi terbiyesi altına giren Harakani İran'da bulunan Bistam şehri yakınlarındaki 'Harakân' köyünde dünyaya gelmiştir. Kars’ın Kaleiçi mahallesinde türbesi bulunan Harakani Anadolu'nun Türkleşmesi için müritleri ile birlikte hizmette bulunmuş tevazu sahibi bir evliyadır.

HARAKANİ H.Z ŞU SÖZLERİNDEN ESİNLENEREK

“Sabahleyin kalkan âlim ilminin, zâhid de zühdünün artmasını ister. Ebû’l-Hasan ise bir kardeşinin kalbine sevinç ve neşe verebilme derdindedir.

“Her kim bu dergah’a gelirse ekmeğini verin ve dinini ve inancını sormayın; zira Ulu Allah´ın dergahında ruh taşımaya layık olan herkes, elbette Ebu´l- Hasan´ın sofrasında ekmek yemeğe layıktır.

SÖZLERİNDEN ESİNLENEREK 2019 YILINDA SİVAS MERKEZ MEVLANA MAHLLESİNDE ULUSLARARASI RAVZA DERNEĞİ HİZMET BİNASINDA FALİYETE BAŞLAMIŞTIR. 

5 YILDIR ARALIKSIZ OLARAK SİVAS MERKEZDEKİ YOKSUL VE İHTİYAÇLI ÖĞRENCİLERE, YETİMLERE, DEPREMDEN ETKİLENEN KARDEŞLERİMİZE HİZMET BİNAMIZDAN GEREKSE PAKET SERVİS İLE YARDIMLARI ULAŞTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ.

AŞEVİMİZDE GÜNLÜK 1000 KİŞİYE SICAK YEMEK DAĞITIMI YAPIYORUZ. SİZLERDE BU HAYRA ORTAK OLMAK İÇİN 3500 TL İLE KATKI VEREBİLİRSİNİZ. BİR GÜNLÜK AŞEVİ YEMEK KARŞILAMA BEDELİ 35.000 TL

Kuveyt Türk İban : TR04 0020 5000 0080 7377 2000 01

HESAP ADI : Uluslarası Ravza Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği

TÜM GÖRÜNTÜLER WHATSAPP ARACILIĞI İLE PAYLAŞILACAKTIR.

WHATSAPP İLETİŞİM : 0543 581 11 58

Galeri