Uluslararası Ravza Derneği
OKUL/MEDRESE

Sadakanın en faziletlisi Müslüman kişinin ilim öğrenmesi, sonra da o ilmi Müslüman kardeşine öğretmesidir” (İbn Mace, Mukaddime,20) 1 M2 200 dolar 75 M2 15.000 dolar 100 M2 20.000 dolar OKUL/camii ya

"Kim iyi bir çığır açarsa, bununla amel edenlerin ecri kadar ecri bu çığırı açan alır. Kötü bir çığır açan da, bununla amel edenlerin günahı kadar günahı yüklenir." (MÜSLÜM İLİM 15)    Dine ve topluma yararlı bir çocuk yetiştirmek de, toplum bu çocuktan yararlandıkça, onun yetişmesinde katkısı bulunan anne, baba, hoca gibi kimselerin sürekli ecir almalarına bir sebeptir. Vakfedilen gayri menkuller de sadaka-i cariye niteliğindedir. Vakıfnamedeki esaslara göre, hayır yönü işletildiği sürece, vakfedene ecir gelmeye devam eder. Önceki asırlarda büyük han, hamam, medrese, dükkân ve çarşıların vakıf olarak topluma kazandırılması, maliklerinin sürekli bir ecre nail olma istekleri yüzündendir.

DERNEĞİMİZ İLİM YUVASI HALİNE GELECEK OLAN MEDRESELER, GENÇLERİN TOPLUMDAKİ BOZUKLUKLARDAN İZOLE ŞEKİLDE EĞİTİM VE ÖĞRETİM FAALİYETLERİ GÖRMESİ AMACIYLA MEDRESE VE OKUL İNŞA EDİLİYOR.

DÜNYA ÜZERİNDE CAMİ VE MEDRESE İHTİYACI ÇOĞALAN NÜFUSA DA BAĞLI OLARAK ARTMAKTADIR. BU İHTİYACIN FARKINDA MÜMİNLER OLARAK YARDIM ETMEK VE BU UĞURDA ÇABA GÖSTERMEK İSTİYORUZ.. MEDRESELERİN DAHA DA ARTIRILMASI VE İLİM GÖREN MÜMİNLERİN ARTIRILMASI AMACIYLA YURT İÇİNDE  VE YURT DIŞI MEDRESE AÇMA FAALİYETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ.

GAYEMİZ BU TÜR İLİM VE İRFAN YUVALARININ ARTIRILMASI VE BUNA BAĞLI OLARAK DA MÜMİN GENÇLERİN BİLİNÇLENMESİDİR. MEYVELERİNİ VEREN EĞİTİM KURUMLARI GELECEK NESİLLER İÇİN DE ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR. ÜMMET COĞRAFYASINDA ÇOĞALAN BU ÖĞRENCİLER ÜMMET İÇİN BİR TEMİNAT OLACAKLARDIR. BU AMAÇLA, HAYIRSEVER KARDEŞLERİMİZİN YAPTIĞI YARDIMLARIN ÖNEMİ BÜYÜKTÜR. 

SİZLERİN DE İNŞASI DEVAM EDEN   OKUL VE MEDRESEMİZDE  BİR KATKINIZ OLSUN.

m2 200 $

75 m2 15.000 $

100 m2 20.000 $

inşası devam eden okul veya medreseye katkı bedeli olarak 3.500 tl

yardım sürecimiz nasıl işliyor ? 

bağış işlemini gerçekleştirdikten sonra aldığımız iletişim numarası kullanarak. WhatsApp uygulaması üzerinden bir gruba ekleniyorsunuz. bu grupta dernek yöneticileri , katkı bedeli olarak yardım yapmışsanız diğer bağışçılar bulunmaktadır.

inşası devam eden medrese yada okulun inşaat süreci ilerleme kat edildikçe bu gruplar üzerinden fotoğraf ve videolar yüklenmektedir. 

bağışçı bu grup üzerinden sürecin işleyişini takip edebilmektedir.    

Galeri